• 2016/2017

Hlavná  zberová aktivita našej školy prebiehala aj v tomto školskom roku v mesiaci apríl.  Spolu s rodičmi a priateľmi školy   žiaci v tomto školskom roku nazbierali  27 225  kg papiera a do zberu sa  zapojilo  120  žiakov . Získané finančné prostriedky sa každoročne  použijú na spoznávanie prírodných a historických krás Slovenska a zahraničia. Tohto roku sa uskutočnili dve poznávacie exkurzie: I. stupeň a 5. A – STREDOVEKÝ DEŇ DETÍ  NA HRADE MODRÝ KAMEŇ.   II. stupeň- CHOPOK JUH- CHOPOK- CHOPOK SEVER-  DEREŠE. Aktivita zároveň  významne prispieva   k formovaniu kladného postoja k ochrane  životného prostredia a k rozvoju vlasteneckého cítenia . Seperujte s nami! Neseparujte sa !

2015/2016

Aj v tomto školskom roku zorganizovala naša škola  hlavnú zberovú aktivitu – zber papiera. V spolupráci s rodičmi žiaci v tomto školskom roku v  týždni od  18.4. - 22.apríla  2016  nazbierali  28 752,5  kg papiera,  do zberu sa  zapojilo 122  žiakov a zachránili sme 257 stromov.  Najlepší jednotlivci i kolektívy boli odmenení diplomami a peknými vecnými cenami.  Medzi najúspešnejších v zbere za jednotlivé dni  patria žiaci zaradení do tabuľky pod textom. Celkovo v zbere vyhrala Nina Majerová-978 kg, na 2. mieste sa umiestnil Filip Mališ-400 kg a 3. miesto získal Mário Nôta- 394 kg.   Získané finančné prostriedky sa každoročne  použijú na spoznávanie prírodných a historických krás Slovenska a zahraničia. Tohto roku sa uskutočnili dve poznávacie exkurzie: I. stupeň a 5. A –Medzinárodný deň detí v ZOO Bojnice a prehliadka Bojnického zámku.   II.stupeň- Archeoskanzen Havránok- plavba loďou po Liptovskej Mare - relaxačný pobyt v Aquaparku Meander Oravice. Chceme sa poďakovať všetkým  , ktorí prispeli k úspešnému priebehu zberu papiera a tým umožnili  žiakom zažiť nezabudnuteľné chvíle na školskom výlete a zároveň prispeli  k ochrane  životného prostredia. A čo vy ? Zapojíte sa o rok do  zberu ?  Seperujte s nami! Neseparujte sa !

Celkové poradie najúspešnejších  žiakov v zbere za jednotlivé dni :   yes
          Deň Meno kg
          PO Klaudia Ďuricová 695 kg
          UT Samuel Pivka 476 kg
          ST Filip Figa 315 kg
          ŠT Alexandra Machalová 476 kg
          PI Nina Majerová 978 kg

2014/2015

Každý školský rok naša škola organizuje  zber papiera. V spolupráci s rodičmi žiaci v tomto školskom roku v dňoch 20.4. - 24.4. 2015  nazbierali 29 152,5  kg papiera . Najlepší jednotlivci i kolektívy boli odmenení diplomami a peknými vecnými cenami.  Medzi najúspešnejších v zbere za jednotlivé dni  patria : S. Pivka, A. Michálik, Š. Kukučka, D. Spáč .  Získané finančné prostriedky sa každoročne  použijú na spoznávanie prírodných a historických krás Slovenska a zahraničia. Tohto roku sa uskutočnili dve poznávacie exkurzie: I. stupeň a 5. A –spoznávanie jskýň východného Slovenska, prehliadka kaštieľa v Markušovciach spojená s rozprávkovým príbehom .  II.stupeň- jaskyňa Domica, Ochtinská aragonitová jaskyňa,kaštieť Betliar s krásnymi záhradami a vodopádom, poldenná túra Zádielskou dolinou  -dvojdňové spoznávanie kultúrnych i prírodných krás  Slovenska .  A čo vy ? Zapojíte sa do zberu ? Neseperujte sa ! Seperujte s nami!

2013/2014

Žiaci nazbierali 30777 kg papiera a do zberu sa  zapojilo 129 žiakov, čo je o 10 viac ako vlani. Najlepší jednotlivci i kolektívy boli odmenení diplomami a peknými vecnými cenami.  Medzi najúspešnejších v zbere za jednotlivé dni  patria : Filip Mališ-800 kg, Sára Pivková-500 kg- Peter Spáč- 453 kg, Miška Sujová-385 kg, Marianna Majerová-370 kg.  Získané finančné prostriedky sa každoročne  použijú na spoznávanie prírodných a historických krás Slovenska a zahraničia. Tohto roku sa uskutočnili dve poznávacie exkurzie: I. stupeň a 5. A –Trenčín - Prehliadka Trenčianskeho hradu formou rozprávkového príbehu-Čertova nevesta a splavovanie Váhu na dračích lodiach,  II.stupeň- Vydrovská dolina –Poprad- Štrbské Pleso- Levoča -dvojdňové spoznávanie kultúrnych i prírodných krás  Slovenska a  Národného parku Vysoké Tatry. Chceme sa poďakovať všetkým  žiakom, rodičom, starým rodičom , susedom i ďalším, ktorí prispeli k úspešnému priebehu zberu papiera a tým umožnili  žiakom zažiť nezabudnuteľné chvíle na školskom výlete a zároveň prispeli  k ochrane  životného prostredia. A čo vy ? Zapojíte sa do zberu ? Neseperujte sa ! Seperujte s nami!

Celkové poradie najúspešnejších  žiakov v zbere  yes
          Poradie 1. stupeň kg
          1. Filip Mališ 800 kg
          2. Sára Pivková 730 kg
          3. Klaudia Ďuricová 550 kg
            2. stupeň
          1. Marianna Majerová 548 kg
          2. Denis Krnáč 526 kg
          3. Jakub Klimo 513 kg

2012/2013

V dňoch 15.4. -19. 4. 2013  prebiehal v našej základnej škole zber papiera. Žiaci za týždeň nazbierali úctyhodné množstvo papiera- 29 233 kg. Zber bol priebežne vyhodnocovaný. Žiaci, ktorí priniesli najviac papiera, boli vyhodnotení v školskom rozhlase a dostali pekné vecné ceny . Rovnako bola odmenená i najúspešnejšia trieda v zbere- 2. A trieda, kde na žiaka pripadá 211,6 kg papiera. Z jednotlivcov prvé tri miesta obsadili : Róbert Halaj-694 kg, Alica Mališová- 689 kg a Alexandra Machalová - 609 kg. Odmenou za zber papiera budú  dve poznávacie exkurzie. Pre žiakov 1.-6. ročníka to bude exkurzia do Bratislavy, žiaci 7.-9. ročníka pôjdu na dvojdňový výlet do Vysokých Tatier. Chceme sa poďakovať všetkým  žiakom, rodičom, starým rodičom , susedom i ďalším, ktorí prispeli k úspešnému priebehu zberu papiera a tým umožnili  žiakom zažiť nezabudnuteľné chvíle na školskom výlete a zároveň urobili výbornú vec v prospech nášho životného prostredia. Zber a triedenie druhotných surovín  patria v dnešnej dobe k významným atribútom ochrany prírody.