Environmentálny projekt pre región Podpoľanie

• Environmentálny projekt pre región Podpoľanie

• 1.1.2021

Environmentálny projekt pre región Podpoľanie

Spojená škola v Detve uspela v projekte SK-klíma „Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy“. Pripravila projekt „Myslíme a učíme ekologicky“, v ktorom spolupracuje s oboma základnými školami v Hriňovej, so ZŠ Obrancov mieru v Detve a s našou Základnou školou  v Kriváni.

Projekt sa zameriava na dva okruhy aktivít. V rámci edukačnej časti stredoškoláci pripravia množstvo zaujímavých aktivít ako pracovné listy, súťaže, prezentácie či workshopy. Výukové materiály budú zamerané na hospodárenie založené na regionálnych zdrojoch, znižovanie odpadu či využívanie alternatívnych zdrojov energie. Spolupracovať s nimi budú viacerí externí experti a lektori z praxe, univerzity či organizácií regionálneho rozvoja.

Plánujú zorganizovať pre našich žiakov súťaže: „Súťaž o bezodpadovom meste“, „Zmeň neužitočné na užitočné“, „Online súťaž o najekologickejší nápad pre mesto“, fotografickú súťaž o najkrajšie a najhoršie miesto v mojom regióne.

Zároveň projekt prispeje k realizácii konkrétnych technických opatrení s pozitívnym dopadom na klímu. V strednej škole vybudujú externú ekologickú učebňu a solárne osvetlenie areálu školy a dielní praktického vyučovania.

Sumou 2 500 € v každej ZŠ prispeje na: v ZŠ Obrancov mieru Detva na vybudovanie jazierka s vodopádovým čerpadlom a externej ekologickej učebne, v základných školách v Hriňovej  na dobudovanie školských záhrad (vyvýšené záhony, výsadba kríkov a stromov, bylinková záhrada), nákup nádrží na dažďovú vodu, hmyzieho domčeka a externej eko učebne, v Základnej škole v Kriváni  na komplexný systém na zadržiavanie dažďovej vody. Viac sa dočítate v prílohe.

Pozrite aj: ecothinking – ecoteaching (proxia.sk)

Myslíme a učíme ekologicky

EKO_-_KLIMA_-prezentacia-_ZS_Krivan.pdf