• Cieľ projektu

UZATVORENIE PROJEKTU

30.11.2023 podanie záverečnej správy a uzatvorenie projektu.

VYUŽITIE METÓDY CLIL VO VYUČOVANÍ na 1. a 2. stupni ZŠ v Kriváni

Teoretické i praktické poznatky a skúsenosti, ktoré učitelia zapojení do projektu získali na mobilite v Českej republike a absolvovaním kurzov na Malte, zúročili vo vlastnej praxi. Prvky metódy CLIL začleňujú do vyučovania na 1. aj 2. stupni ZŠ v Kriváni.

VIDEO:

PRÍSPEVOK v školskom časopise OKO ŠKOLY

Propagácia projektu v  školskom časopise..

ODKAZ:

OKO_SKOLY_-_clanok.pdf

• 06.09.2023

MALTA - kultúra, dejiny, architektúra, život a príroda.

Neoddeliteľnou súčasťou absolvovania kurzu na Malte bolo spoznávanie maltskej kultúry, dejín, architektúry, života a prírody. Na prezentácii Vám prinášame fotografie z miest, ktoré navštívili naši pedagógovia počas absolvovania kurzov na Malte.

MALTA_-_zivot__historia__dejiny__kultura.mp4

• 06.09.2023

ABSOLVOVANIE KURZOV NA MALTE

Termín: 21.8. – 25.8.2023 / 21.8. – 1.9.2023

Učitelia, zapojení do projektu financovaného Európskou úniou, sa zúčastnili 3 rôznych kurzov, ktoré absolvovali na Malte a to v trvaní 1 až 2 týždne.

Aktívnou účasťou na kurzoch, z ktorých 2 boli zamerané na predstavenie princípov metódy CLIL a jeden na zdokonalenie sa v jazykových schopnostiach, sa oboznámili s teoretickými poznatkami a aplikáciou metódy CLIL v praxi a zároveň si upevnili svoje jazykové znalosti. Precvičili si integráciu základných a východiskových teórii a myšlienok, o ktoré sa opiera metóda CLIL a to v rôznych kontextov výučby. Kurzy pozostávali z praktických lekcií a workshopov, ktoré boli prínosné po teoretickej i praktickej stránke.

Komunikácia na kurzoch prebiehala výhradne v anglickom jazyku, čo učiteľom prinieslo veľký benefit a prínos v jeho zdokonalení sa. Jazykové zručnosti sa rozvíjali nepretržitou komunikáciou počas hodín.

Vzdelávanie bolo veľmi hodnotné. Učiteľom prinieslo mnoho možností v pedagogickej práci a obohatillo ich o cenné skúsenosti. Súčasťou boli i nezabudnuteľné zážitky z návštevy zaujímavej krajiny.

MALTA_-_kurzy.mp4

• 28.11. - 2.12.2022

Priateľská výmena skúseností so ZŠ Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

Trvanie mobility: 5 dní

Počet účastníkov: 4

V dňoch 28.11. – 2.12.2022 sa 4 učitelia, zapojení do projektu Erazmus+, zúčastnili týždennej mobility v ZŠ Bratrství Čechů a Slovaků v Bystřici pod Hostýnem. Cieľom tejto návštevy bolo nadobudnutie skúseností s praktickým využívaním metódy CLIL na mimojazykových predmetoch. Učitelia získali cenné informácie a veľa nových poznatkov.

Job_shadowing_-_CR.mp4

• 1.6.2022

Erasmus + Výzva 2022

Názov projektu:

„Zlepšenie zručností v anglickom jazyku na mimojazykových hodinách prostredníctvom CLIL metódy formou medzinárodnej spolupráce, v nadväznosti na jazykový kurz pre učiteľov v zahraničí.“

Projekt je realizovaný z finančnej podpory Európskej únie.

Schválený grant na realizáciu: 17 160 EUR.

Financovanie projektu je zo 100% zaistené z prostriedkov Európskej únie (EU). Z toho 80% podpory je v súčasnej dobe poskytnuté a zostatok 20% bude poskytnuté po doložení záverečnej správy v novembri 2023.

Trvanie projektu:  1.6.2022 – 30.11.2023.

Cieľom projektu je zavedenie metódy CLIL do vyučovania na mimojazykových premetoch. Hlavnou činnosťou tohto projektu je podpora žiakov k intenzívnejšiemu osvojeniu si cudzieho jazyka.

Súčasne sa bude posilňovať vzájomná spolupráca medzi pedagogickými pracovníkmi našej školy, ktorí vyučujú predmety rôznych vzdelávacích odborov. Spolupráca bude postavená na predávaní si skúseností medzi učiteľmi angličtiny a učiteľmi odborných predmetov 2. stupňa, či učiteľmi 1.stupňa.

V rámci projektu sa uskutoční týždenný job shadowing za účelom získania skúseností využívania metódy CLIL na mimojazykových predmetoch v praxi. Zúčastnia sa ho 4 učitelia našej školy.

Ďalej sa uskutočnia 3 výukové pobyty v zahraničí, ktorých sa zúčastnia 7 učitelia.Títo získajú teoretické a praktické poznatky so zavádzaním a využívaním metódy CLIL vo vyučovaní.

Všetky mobility sa uskutočnia v zahraničných krajinách.

Oznam o schválení projektu:

Oznam_o_schvaleni_projektu_2022.pdf

• 23.2.2022

Podanie projektu

Zlepšenie zručností v anglickom jazyku na mimojazykových hodinách prostredníctvom CLIL metódy formou medzinárodnej spolupráce, v nadväznosti na jazykový kurz pre učiteľov v zahraničí.

Naším cieľom je zlepšenie kvality a záujmu žiakov o cudzí jazyk. Aplikovaním metódy CLIL očakávame zvýšenie záujmu žiakov o cudzí jazyk, uvedomenie si dôležitosti jazyka v súčasnej spoločnosti a pochopenie možností, ktoré im znalosť jazyka prinesie v ich ďalšom štúdiu a živote.