• Inštruktáž k cvičeniu na workoutovej zostave

•

Dňa 10.septembra 2020 sme na našej škole zrealizovali jednu z plánovaných aktivít projektu „Bezpečne domov“ – cvičenie na workoutovej zostave. Hlavným cieľom tejto aktivity bolo ukázať žiakom 2.stupňa ako správne a hlavne bezpečne cvičiť. Zásady správneho používania jednotlivých častí vonkajšej zostavy predviedol p. Róbert Delič, zápasník, zakladateľ a hlavný tréner Free Fight Clubu Detva, držiteľ titulu Majster Slovenska v kategórii expert do 66 kg.

Tréner na zostave opísal a predviedol konkrétne cviky, ktoré si žiaci mohli hneď precvičiť. Poukázal na možnosti trénovania a posilňovania celého tela, s tým že upozornil na možné riziká, ktoré cvičenie na zostave obnáša. Zdôraznil fakt dôležitosti precvičenia tela pred samotným cvičením. Žiakov ukážky na workoutovej zostave upútali a prejavili veľký záujem o precvičovanie si cvikov pod odborným dohľadom trénera.

Veríme, že táto prednáška názorného cvičenia a poučenie o zásadách správneho cvičenia mala význam a motivovala žiakov natoľko, že zostavu budú využívať vo svojom voľnom čase a v čase od skončenia vyučovania po príchod autobusového alebo vlakového spojenia a vo voľnom čase.

Mgr. Ingrid Mazureková